• 053-388-8855 
  • ראשון - חמישי: 10:00 עד 22:00 
השוואה-בין-SSD-HDD

6 דברים שצריך לבדוק לפני שקונים מחשב נייח (מחשב ביתי)


בימים של שנת 2016 הטכנולוגיה רק הולכת ומתקדמת, מבלי שיש לנו את היכולת לשים לב (אלא אם אתה ממש פריק של הדבר) להתקדמות, כתבנו עבו רכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את המחשב הנייח האולטימטיבי עבורכם.


בתור אנו שומעים לא מעט טענות כי המחשב הנייח הולך ונעלם מהעולם (השקענו בחרוץ), בימינו אנו כל מחשבי "ה כיס" רק הולכים ומשתלטים על השוק, אבל.. הולד-איט! המחשב הביתי, ההוא עם הקופסא הגדולה, לא הולך לשום מקום! המחשב הנייח עדיין חי ובועט ואצל רוב האנשים בעלי משר ת משרד העבודה עדיין מבוססת מחשב, הרי משרדי ממשלה, חברות, ארגונים, עסקים וכל אנשי המקצוע שעבודת מבוססת מחשב ממשיכים לעבוד על מחשב נייח "ההוא עם הקופסא", לכן, תשאירו לו מקום של כבוד, הוא יכול לענות על הצרכים שלכם במידה מעולה ובמחיר זול (ביחס למחשב נייד).
יתרון נוסף שיש למחשב נייח אל מול מחשב נייד הוא, אריכות הימים שלו, מחשב נייח תמיד אפשר לתקן ולשדרג (באופן מלא מחלקו הראשון ועד חלקו האחרון) לעומת מחשב נייד שמאוד מוגבל באפשרויות השדרוג שלו. תחשבו לטווח הארוך, אם המחשב המיועד צריך להיות בבית ולא להתנייד, המלצתנו היא, לקנות מחשב נייח וליהנות ממנו בכמה השנים הקרובות.
עכשיו, אחרי שחפרנו.. הנה לכם מספר דברים שאנחנו ממליצים לבדוק טרם קניית המחשב.1. באיזה סוג מעבד מדובר? I7/i5/i3 ?

הרי המעבד הוא ה"לב" של המחשב, הוא זה שבסופו של דבר הגורם לפעילות תקינה של המחשב, המעבדים מתחלקים לדורות, מה הכוונה דורות? ככל שהמעבד חדש יותר הוא מד ורג גבוהה יותר בסולם הדורות שנע מ1 עד 6, לצרכים בסיסיים ותוך כדי התחשבות שלא מדובר במחשב שמיועד לגיימניג כבד או בעריכות למיניהם, מעבד שנע בין סדרה 3 ל סדרה 5 יכול לעשות עבודה מעולה בכמה שנים הקרובות ולצרכים שלכם, במידה ומדובר המחשב שמיועד שימוש עם אופי כבד מומלץ לבחור מעבד מסדרה 7 ומדור חדש בין 4-6.


3. איזו לוח אם כדי לכם לרכוש?

סוגי לוחות אם יש בלי סוף, מה זה לוח אם אתם שואלים ומה תפקידו? לוח האם הוא החלק הזה שעליו יושב המעבד, ומאחוריו (שזה הצד האחורי של המחשב) מחוברים כל הכבלים, חשוב לבדוק כמה ג'יגה זיכרון תומך הלוח עד 8/10/16, חשוב שיתמוך בכמות יחסית גדולה של זיכרון, כדי שאם בעתיד תחליטו לשדרג זה יהיה אפשרי. דבר נוסף שעליכם לבדוק, הוא אלו חיבורים קיימים ללוח האם, האם עם עונים לצרכים שלכם? יש שבב WIFI מובנה? יש בלוטות בלוח? ובקיצור, בחנו את הצרכים שלכם טרם פגישה עם נציג מכירות ותבואו מוכנים עם השאלות 


3. איזה כונן קשיח יש למחשב?

בשנים באחרונות נכנס שחקן חדש שכבש את לבבות הקונים, והוא כונן הSSD בעל זיכרון בלתי נדיף, שמאיץ את פעולת המחשב פי כמה (פי 12 אפשר לומר) ועושה עבודה מעולה, לעומת זאת יש את הכונן הישן והטוב מסוג HDD בעל זיכרון נדיף, אמנם הישן והטוב עושה עבודתו נאמנה (עדיין), אבל..! לעומת השחקן החדש הוא קצת אוכל אבק מבחינת ביצועים. מנגד, מחירו של SSD יקר בערך פי שתיים מקודמו הHDD, לדעתנו ואנו נזהרים עם הדעות שלנו, כונן SSD מומלץ גם למשתמש הבסיסי, רכישת רכיב זה יפתור לא מעט בעיות איטיות עתידיות. אורך החיים שלו הרבה יותר גבוה, והסיכוי לאבד את המידע עקב נזק טכנולוגי הרבה יותר נמוך, בקיצור SSD כבר אמרנו?


4. איזה מארז צריך? ולמה זה חשוב?

מארזים הם עולם בפני עצמו, יש לא מעט מארזים בשוק ממחיר של 100 שקלים ועד מחיר של אלפי שקלים, ולמה אלפי שקלים? פחות נוגע אליכן (כנראה) אבל נסביר בכל זאת, חומרת המחשב נעשית משנה לשנה מתקדמת יותר (מישהו אמר יקרה?), והצורך שלה במקום אחסון וקירור רק עולה ועולה, אם אתה בעלי מחשבים אימתניים כנראה שיצטרכו מארז מהיקרים בעלי כמות של אמצעי קירור, ומקום אחסון גדול לכל הרכיבים, המשתמש הביתי הממוצע לא צריך להשקיע יותר מ 250-400 שקלים (תלוי כמה אתה מתלהבים מצבעי האורות שיהיו בו) 3-4 מ אוורים שעובדים בצורה שקטה ותקינה. מארז כזה ללא ספק יעניק לכם פתרון מעולה!


5.ספק כוח? זה לא של חברת חשמל? גם, אבל גם במחשב שלכם יש אחד.

ספק כוח הוא זה שמעביר לכל רכיבי המחשב חשמל, כמובן לכל רכיב כמות החשמל הנדרש לו. סוגי הספקים והחברות הם כסוגי האבנים הקיימות בעולם (יש המון חברות) השמות פחות רלוונטיות (אלא אם מדובר על מותג ממש לא מוכר). מה שיותר נוגע אליכם, המשתמשים הבסיסים, הוא כמות הWATT אותו מוציא הספק, שנע בין 150-900 WATT, המחשב ביתי הממוצע בעל 200-350 WATT שזה די והותר, למחשבים עם רכיבים יקרים בעלי מפרט עשיר ללא ספק תצטרכו ספק בעל WATT גבוהה, כדי שיוכל להחזיר את כמות החשמל שצורכים כל הרכיבים. לא לשכוח, רכיבים עם מפרטים עשרים צורכים הרבה יותר חשמל.


6.כרטיס מסך מישהו אמר? אחד הרכיבים החשובים הוא כרטיס המסך!

כרטיס מסך חזק יתרום רבות לאיכות השידור המוצגת על המסך, ובכללי יהיה אחראי על לא מעט מהתפקוד של המחשב במיוחד בעת הרצת משחקים ותכנות עריכה. כיום בשוק קיימים ע שרות סוגי כרטיסי מסך במגוון מחירים, החל מ 400 שקלים ועד 4000 שקלים ויותר, בחירת כרטיס המסך תישקל על-פי אופי השימוש שלכם במחשב, אם אתה פריקים של משחקים כבדים, עריכה וגרפיקה או עריכת וידאו, מומלץ להשקיע ולרכוש כרטיס מסך חזק שיכול לזרום טוב עם כמות המשאבים שדורשות פעולות כאלו, כרטיסי המסך מתאפיינים בכמה איכויות. בגדול המאפיין המשפיע ביותר על בחירת כרטיס מסך אידיאלי הוא כמות וסוג הזיכרון המובנה בתוך הכרטיס (כן..כן.. גם בכרטיסי מסך יש זיכרון משלהם שמוקצה אך ורק לפעילות כרטיס המסך), בכרטיסי מסך חזקים כמות הזיכרון עשוי להגיע ל 6/8/10 ג'יגה ראם!לחץ לחזרה לבלוג
צרו-קשר-עכשיו

מחפשים טכנאי מחשבים במעלה אדומים? צרו קשר עוד היום!

ונציג יחזור אליכם עד שלוש שעות עבודה