• 053-388-8855 
  • ראשון - חמישי: 10:00 עד 22:00 
מחשב-חדש-או-יד-שנייה

מתחבטים בשאלה מה כדאי לקנות? מחשב חדש או יד שניה? ננסה לעזור ולפתור את הדילמה.


כתבנו עבורכם מאמר שינסה לעזור לכם במה לבחור


החלטתם לקנות מחשב חדש ועלתה ביניכם לבין עצמכם השאלה, האם כדאי לקנות מחשב חדש או מחשב יד שניה? תנו לנו לכוון אתכם לפתרון האולטימטיבי עבורכם. כתבנו את היתרונות והחסרונות שבעצם יוצרות השוואה בין קניית מחשב חדש ליד שניה.


אז מה בעצם מקנה לכם מחשב חדש:

בקניית מחשב חדש ישנם לא מעט יתרונות, היתרונות המובילים לאו דווקא קשורים לחומרת המחשב או לתקינותה, אלא לתוקף האחריות וחווית הקנייה, מעבר לתחושת הכיף שמרג ישים כאשר קונים משהו חדש, מכיוון שחלק נכבד מהאוכלוסייה אינה בקיאה בכל הנוגע למחשבים נוצרת התחושה כי בקניית מחשב חדש ישנם אימא ואבא, תחושות אלו נרכשות עם קניית המחשב אל מול הנציג הפרונטלי (שכנע אתכם יותר מידי?).

אין ספק, שבקניית מחשב חדש, תקבלו את החומרה המתקדמת ביותר, כמובן בהתאם לרכיבים שבחרתם לרכוש, רכיבים חדישים לא יישארו רלוונטיים לאורך זמן, ההתפתחות הטכנולוגית תשאיר להם אבק די מהר (שמעתי בקבל שנה/שנתיים?), כך מזה.. אין שום צורך לקפוץ ראשית בקנייה של החומרה החדשה והיקרה ביותר, תתייעצו עם נציג המכירות שינסה להתאים לצרכיכם את הרכיבים המומלצים.

יתרון משמעותי שיש למחשב חדש, הוא האחריות שאתם מקבלים על הרכיבים המותקנים בו, שימו לב! לא לכל רכיבי המחשב ישנם האחריות ואם יש, בין חלק לחלק ישנן תקופות אחריות שונות, בדקו זאת!

מובן החיסרון המשמעותי ביותר בקניית מחשב חדש, הוא המחיר הגבוהה שמהר מאוד ירד במכירות בשוק היד השנייה.


מנגד, מה מקנה לכם קניית מחשב מיד שנייה:

בכנות, היתרונות של המחשב החדש הם חסרונותיו של מחשב היד שנייה, חווית הקנייה לא תמיד מספקת (בתכל'ס – למי אכפת?), והחיסרון המשמעותי ביותר הוא כמובן העדר האחריות ע ל המחשב.

מעבר לגלוי, קניית מחשב יד שנייה יכול היא קצת כמו קניית חתול בשק, הרי מצבו הקוסמטי אינו מעיד את תוכנו ותקינותו, חשוב מאוד לפני קניית מחשב מיד שניה לברר ולבדו ק את חומרות, מכמה היא ישנה ועד האם היא תקינה, תתייעצו עם יודע דבר, בקשו מהמוכר את מפרטו המלא של המחשב (מעבד, לוח אם, כרטיס מסך וזיכרון ראם). מצאת לנכון כי המחשב מבחינת חומרה מתאים לצרכיכם? יופי! עכשיו בדקו את תקינותו מ-א' ועד ת', תמיד תבדקו אם המחשב מכיל מערכת הפעלה חוקית, ותמיד מומלץ לקנות מחשב שעבר פרמוט ומקבלים אותו נקי.

היתרון המשמעותי שיש בקניית מחשב מיד שנייה הוא כמובן המחיר, בד"כ בשוק היד שנייה מחשבים נמכרים סביב 30-50% פחות מהמחיר בחנות (כמובן בהתאם למצבו), עכשיו נראה ל כם יותר הגיוני למה לקנות מחדש מיד שנייה?


אז החלטת לקנות מחדש? הנה כמה טיפים מאתנו במה לבחור.

תתחילו בזה שתסכימו בינכם לבין עצמכם לאיזה שימוש נועד המחשב, אם אתם מהנדסים, גיימרים, מעצבים וכל המשתמשים הכבדים, כנראה שמחשב יד שנייה קצת פחות בשבילכם (אבל לא חייב לשלול), מצאם כי השימוש שלכם הוא ביתי/לילדים, כדאי מאוד לשקול קניית מחשב יד שניה, ולמה? שימוש בסיסי במחשב לא באמת משנה באיזו חומרה הוא נעשה, רוב המחשבים יעשו את עבודתם נאמנה בשימוש בייתי.

החלטתם לקנות מחדש חדש מחנות? מעולה! לא לשכוח, לערוך השוואת מחירים, לא להתעצל! זה יכול לחסוך לכם לא מעט הרצלים, מצאתם את הזול מבניהם? תתייעצו עם נציג המכירות, תציגו בפניו את אופי השימוש שלכם במחשב ובקשו ממנו להתאים לכם מחשב שיעמוד בדרישות השימוש.

לא משנה מה החלטתם לקנות, חדש או ישן, תמיד אבל תמיד תתנו למישהו שמבין במחשבים לבדוק את תקינות חומרת המחשב, כן, כן.. גם במחשב חדש בתוך , נתקלתי לא פעם ברכיבים חדשים שאינם עובדים או תקולים.

זהו, אנחנו היינו קומפ-טק מחשבים, נשמח לעמוד לרשותכם בכל התייעצות, קנייה (גם יד שנייה) ותיקון מחשבים מכל הסוגים, בהצלחה!


לחץ לחזרה לבלוג
צרו-קשר-עכשיו

מחפשים טכנאי מחשבים במעלה אדומים? צרו קשר עוד היום!

ונציג יחזור אליכם עד שלוש שעות עבודה