• 053-388-8855 
  • ראשון - חמישי: 10:00 עד 22:00 
איך-לבחור-טכנאי-מחשבים

צריכים טכנאי מחשבים? ושלא יעבדו עליכם!


כתבנו עבורכם מאמר שיעזור לכם לזהות טכנאים חובבים


לעיתים המחשב מחליט להתעצל ולעשות לנו לא מעט בעיות? לפעמים נדמה שמחשב זה כמו ילד מתבגר, ולמי מרימים את הטלפון ההיסטרי? בסופו של יום הטכנאי יכול לספר לכם מה שעולה על רוחו, ולנפח את עלות התיקון בצורה דרמטית, כתבנו עבורכם כמה טיפים (או במילים מקצועיות "מאמר") שיעזור לכם להבין להתנהל בצרכנות נבונה ולנבות להבין פחות או יותר איך יוצאים עם מחשב תקין וכיס עם יכולות התאוששות.


בתחום רפואת המחשבים (תנו לנו קצת לשדרג את עצמו, סתם בצחוק...) בניגוד לתחומים אחרים של בעלי מקצוע כיוון טוב לדעת שמדובר ב"אחד" מומלץ לבחון את תעודות ההסמכה שתלויות לו על הכיר מכיוון שטכנאות מחשבים אינה דורשת הסמכה כל שהיא כך שכל אדם בין אם תותח בתחום ובין אם פחות יכול להגיר עצמו טכנאי מחשבים, מבלי לזלזל חלילה באף אחד לפעמים טכנאים גורמים יותר נזק מאשר מועילים, לכן הטיפ הראשון הוא בדקו טוב את הסמכתו של הטכנאי כפרמטר ראשון להפקיד בידיו את המחשב היקר שלכם.

הרי אם פניתם לטכנאי סביר להניח שהפתרון לא בידיכם, הלא כך? ואין לכם שום דרך לדעת במה באמת המחשב חולה ומכך לא תדעו מי הטכנאי שעומד מולך מקצוען/חאפר/קשקשן. לכן ראשית כדאי שתחפשו בגוגל המילים פשוטות את הבעיה שיש לכם וכך תוכלו לקבל כיוון על סוג התקלה, לדוגמא: אם המחשב פתאום מחליט להחליף את מסך מערכת ההפעלה במסך כחול, כנסו לגוגל והקלידו את המילים "מסך כ חול במחשב" תקראו את כמה העמודים שנמצאים בראש הרשימה וכך תוכלו לקבל כיוון כללי על הבעיה וסביר להניח שגם על פתרון התקלה.


הכנסתם חללית החזירו לכם חייזר? (הכוונה למחשב)

האוכל העיקרי אצל טכנאי מחשבים לא אמינים הוא הוספת כמה עשרות שקלים במקרה הטוב עד להוספת סיפרה לעלות התיקון, נמנה כמה דוגמאות נפוצות:

דוגמא ראשונה : הראשונה היא החלפה מיותרת של רכיב שלפעמים תקין, זו אחת הסיבות שהמלצנו לכם לערוך סריקת קטנה ברשת אודות פתרון הבעיה (או לנסות לפחות)

דוגמא שניה : יש מקרים שבאת רכיב כזה או אחר פשוט מת, יש טכנאים שיעריכו מחיר מאוד מוגזם בעבור עלות והתקנת הרכיב, נסו לשאול ולהבין מהו החלק שצריך להחליף וכמה עבודה יש כדי להחליפו.

דוגמא שלישית : תיקון תקלה שהיא די פשוטה (ברמת התוכנה) אך בפועל נאמר לכם כי הוחלף רכיב, תמיד, תמיד בקשו מהטכנאי את הרכיב הקודם שהוחלף, גם אם תזרקו אותו לפח, תיקחו אותו ברמת החזרת המחשב התקין.

המלצה נוספת שלנו אליכם, כדי להימלט מתשלומי עתק בעבור תיקון המחשב, היא להבהיר לטכנאי שבכל צעד אשר הוא מבצע יצטרך לעדכן אתכם ולקבל את האישור (כולל פירוט המחיר כמובן) כדי להתחיל בתיקון.

אחרי שקראתם את זה אנחנו מקווים שזה יעזור לכם לדלג מעל הרמאים ולהבין באמת מה צפויה להיות עלות התיקון, חשוב לבחור בקפידה טכנאי כי לרוב הוא ישמש אתכם גם בעתיד (ככה לפחות הלקוחות שלנ ו), אז שיהיה בהצלחה ותבחרו נכון, אחרי שכתבנו את כל זה לא מגיע לנו קרדיט? יש לכם בעיה במחשב? מספר הטלפון כתוב בלא מעט מקומות באתר, תרימו טלפון, תתייעצו, החברה שלנו יענו לכם ברצון ובחיבה, וכמו שאתם רואים יש לנו גם קצת הומור 


לחץ לחזרה לבלוג
צרו-קשר-עכשיו

מחפשים טכנאי מחשבים במעלה אדומים? צרו קשר עוד היום!

ונציג יחזור אליכם עד שלוש שעות עבודה